Wikiekspedycja

Wikiekspedycja 2013 - Fotograficzna wyprawa Wikipedii na Dolny Śląsk


Autor wpisu Olga Milczarek

W lipcu wolontariusze tworzący polskojęzyczną Wikipedię będą dokumentować ważne obiekty Dolnego Śląska. Każdy chętny może przyłączyć się do wyprawy nazwanej Wikiekspedycją i umieścić wykonane przez siebie zdjęcia w Wikipedii.

W ramach wyprawy uczestnicy będą odwiedzać lokalne muzea, zabytki i inne miejsca interesujące turystów, a następnie umieszczać zdjęcia obiektów w Wikipedii. Celem wyprawy jest udokumentowanie jak największej ilości miejsc w regionie, a także promocja Wikipedii jako źródła informacji o tym regionie.

Wszystkich chętnych do udziału w wyprawie serdecznie zapraszamy!

Poznaj Dolny Śląsk

Dolny Śląsk to województwo położone w południowej Polsce, które słynie z pięknych krajobrazów, ciekawych zabytków i wyśmienitej kuchni. Jest to idealne miejsce na wakacyjny wypad, a dzięki Wikiekspedycji 2013 można je poznać jeszcze lepiej.

Wikiekspedycja 2013 to fotograficzna wyprawa organizowana przez polską Wikipedię, której celem jest udokumentowanie ciekawych miejsc i zabytków Dolnego Śląska. W tym roku wyprawa potrwa od 19 do 28 lipca, a jej uczestnicy będą mogli zwiedzić takie miejsca jak Wrocław, Legnica, Wałbrzych, Kłodzko, Jelenia Góra, Karkonosze oraz Sudety.

Podczas wyprawy uczestnicy będą mogli poznawać ciekawe miejsca i zabytki regionu, a także nauczyć się podstaw fotografii i obróbki graficznej. Będzie to doskonała okazja do poznania innych miłośników Wikipedii i nawiązania nowych znajomości.

Fotografowanie i podróżowanie

W tym roku wyprawa koncentruje się na Dolnym Śląsku, a uczestnicy będą fotografować miejsca takie jak Wrocław, Książ, Wałbrzych i Jelenia Góra. Będzie to pierwsza wyprawa na Dolny Śląsk w historii Wikiekspedycji, a jej celem jest uzupełnienie braków w bazie danych Commons.

Podczas ekspedycji uczestnicy będą pracować w grupach, a każda grupa będzie mieć swojego lidera. Liderzy grup zostali wybrani spośród doświadczonych fotografów i redaktorów, którzy mają doświadczenie w organizowaniu wypraw fotograficznych.

Celem wyprawy jest zebranie jak największej ilości dobrej jakości zdjęć miejsc na Dolnym Śląsku, które mogą być użyte w projektach Wikimedii. Uczestnicy będą fotografować zabytki, krajobrazy, budynki i inne interesujące miejsca. Po zakończeniu wyprawy uczestnicy prześlą zdjęcia do Stowarzyszenia Wikimedia Polska, które następnie je opublikuje w Wikimedia Commons.

Podsumowując, Wikiekspedycja 2013 to wyprawa fotograficzna organizowana przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, która skupia się na zebraniu jak największej ilości dobrej jakości zdjęć miejsc na Dolnym Śląsku.

18 tysięcy zdjęć

W ciągu ostatnich lat Wikiekspedycje zgromadziły ponad 18 tysięcy zdjęć, które zilustrowały prawie 3 tysiące artykułów. Dotychczasowe wyprawy fotograficzne przyczyniły się do wzbogacenia zasobów Wikimedia Commons o zdjęcia m.in. zamków, pałaców i innych obiektów architektury, a także przyrody. Dzięki temu możemy lepiej poznać polskie miejsca, które często są mało znane.


06-07-22

Komentuj

Wyślij