marsz niepodległości

Marsz niepodległości - bandytyzm członków organizacji lewicowych


Autor wpisu Olga Milczarek

Celem Marszu Niepodległości było uczczenie odzyskania przez Polskę niepodległości oraz zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy, jakie dotykały kraj po zakończeniu I wojny światowej. Organizatorzy apelowali do uczestników Marszu, aby podczas niego zachowali się spokojnie i szanowali innych uczestników.

Marsz Niepodległości był wyrazem entuzjazmu i radości Polaków, którzy po 123 latach niewoli mogli cieszyć się wolną i niepodległą Polską. Jest to jeden z najważniejszych momentów w historii Polski, który przyczynił się do utrwalenia tożsamości narodowej Polaków.

20 tysięcy patriotów

W dniu 11 listopada odbył się Marsz Niepodległości. Manifestacja zgromadziła ok. 20 tys. osób.

Uczestnicy marszu przemaszerowali ulicami Warszawy, skandując patriotyczne hasła i śpiewając narodowe pieśni. Wiele osób niosło flagi oraz transparenty z hasłami wyrażającymi poparcie dla wolności i suwerenności Polski.

Marsz był okazją do wyrażenia patriotycznej postawy oraz przypomnienia, jak ważna jest dla Polaków niepodległość i suwerenność kraju. Warto pamiętać, że to właśnie dzięki tym wartościom możemy cieszyć się dzisiaj wolną i demokratyczną Polską.

Bandytyzm Antify

Wszystko przebiegło spokojnie, aż do momentu, kiedy grupa antyfaszystowska zaczęła blokować Marsz.

Policja interweniowała, ale próby rozproszenia tłumu były bezskuteczne. W końcu doszło do starć między antyfaszystami a policją. Były one bardzo brutalne i wiele osób zostało rannych.

Wśród rannych jest kilku policjantów, którzy zostali uderzeni kamieniami i butelkami. Do szpitala trafiło 21 osób, w tym 9 policjantów.

Ponad 200 osób zostało zatrzymanych przez policję. Będą oni odpowiadać za napaść na policjantów oraz za blokowanie Marszu Niepodległości.

To bardzo smutny dzień dla Polski. Świętowanie odzyskania niepodległości przez nasz kraj przerodziło się w brutalną walkę między antyfaszystami a policją.


18-07-22

Komentuj

Wyślij